سرزمین پارس و گنج پارسی
آموزش علایم و جوغن ، قبور گبر ، کارشناسی سنگ نگاره ها ، گنج ، زیرخاکی و عتیقه
مطالب اخیر
منوی کاربری

نظرسنجی
چه مطالبی مورد پسند شماست؟
مطالب مربوط به کارشناسی جوغنها و دفینه
مطالب علمی پیرامون آریاییان و آیین باستان
انتقال تجربیات کاوشگران در دفینه یابی

+ مشاهده نتایج

مدیران سایت

تبلیغات

قابل توجه دوستان و میهمانان

کاربران گرامی ، استفاده از دستگاه فلزیاب بدون مجوز ، جرم تلقی میشود . این سایت ماهیت آموزشی داشته و فقط مشاوره برای حفظ و عدم تخریب آثار باستانی ، ارایه می دهد . برای دریافت کارشناسی تصویر ، از طریق انجمن اقدام کنید .

آخرین ارسال های تالار گفتمان

این جوغها کجا رو به ما نشون میده ؟

تشخیص جوغن

در پاسخ به ( ناشناس ) باید عرض کنم این نشانه ها کاملا طبیعی و توسط آب و باد ساخته شده اند .

شاید کمی باور آن سخت باشد ولی از ویژگی این علایم : همه آنها رو به یک جهت هستند و قطر برخی از آنان تا 60 س می رسد .داخل این سوراخها به صورت سوزنی و برجستگی ریز ( کمتر از یک میلیمتر ) دارند . این علامتهاجوغن نیستند.

لینک ثابت

موضوع : نشانه های گنج و دفینه / شناخت علایم و کارشناسی جوغنها

نظرات برای این مطلب

جعفر | جمعه 29 آبان 1394 ساعت 22:43
جوغن افقی روی صخرهای کج که داخل اون جوغن کوچکتر "(یک چهارم )ولی تقریبا عمودی حفر شده -این جوغن تکی است -لطفا راهنمایی کنید

پاسخ مدیر : به این صورت نمیشود راهنمایی کرد. ولی با توضیحاتی که دادید احتمال زیاد به سمتی که جوغن کوچکتر متمایل است قبر مهمی باید باشد سه قدم حدودا سه قدم به سمت جوغن کوچکتر حرکت کن. نشانه های سطحی و غیر سطحی در این مواقع راهگشاست. به خاک و چیدمان سنگها دقت کن.
صحرا | سه شنبه 1 دی 1394 ساعت 16:59
با سلام جوغنی پیا کردیم که هفت حفره ی داره و یکی از این حفره ها خیلی کوچکتر از بقیه در وسطه جوغن وجود داره و کنار یکی از جوغن ها دو خطه موازی و یک شکل خبر ه بدون یکی از اضلاع وجود داره لطفا راهنمایی کنید در ضمن علامتها یه تپه به همین شکل رو نشون میدن

پاسخ مدیر : مبهم هست .تصویر مناسب بگیرید با توضیحات محلی و منطقه ای .
م | شنبه 9 مرداد 1395 ساعت 01:13
متن نظر ...سلام.چند نا عکس دارم میخوام نظرتون بدونم.
محمد | شنبه 9 مرداد 1395 ساعت 01:15
متن نظر ...سلام.چند نا عکس دارم میخوام نظرتون بدونم.منطقه دارای بار هست بی شک فقط نقطه حفاری رو میخوام
محمد | شنبه 9 مرداد 1395 ساعت 01:16
متن نظر ...لطفا ب ایمیلم جواب بدین تا عکسا رو بفرستم

پاسخ مدیر : در انجمن بهتر جواب میگیرید
arta | سه شنبه 19 مرداد 1395 ساعت 02:58
با سلام،،روی یک صخره دو عدد جون مخروطی کنار هم دیدم که یکی گود تره و به شکل مخروطی،،قسمت شمال جوغن ها یک سنگه که شباهت زیادی بهلاک پشت داره در فاصله ۲۵ متری تقزیبا،،به فاصله ی دو سه متر شمال لاک پشت هم دو سنگ چین و خاک هست که حدس میزنم قبر باشن...که اینا هم یکی مث جوغن ها واضح و یکی دیگه کوچیک تره... آیا قبرها دارای بار هس و امیدی هس؟؟

پاسخ مدیر : دلیل وجود هدیه نست . ولی برای تجربه ....
بابک | جمعه 12 شهریور 1395 ساعت 00:42
درود بر استاد عزیز گرامی و سپاسی بی پایان از شمابابته اطلاعات با ارزش و سازنده تون..... استاد سم شتر بر رویه یه سنگ حک شده مفهومش چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید....

پاسخ مدیر : بابک جان با اطلاعات کامل و درج تصویر گویا ، از طریق انجمن به نتیجه میرسی
کاوشگر | جمعه 26 شهریور 1395 ساعت 20:56
متن نظر ...میشه خواهش کنم آ درس تلگرام رو برترین سایت من چن تا عکس دارم لطفا یه کاری بکنیم بتونم بفرستم براتون

پاسخ مدیر : داخل ستون مطالب اخیر توضیح کامل داده شده . بگذارید در انجمن .
ناصر | چهارشنبه 28 مهر 1395 ساعت 13:41
متن نظر ...باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما استاد گرامی. من چندتا نشونه ی خوب دارم ولی نمیدونم دقیقا باید کجارو حفاری کنم. اولیش ی تپس ک روی تپه روی ی سنگ یه جای کفش وجود داره درحدود یکمتریشم ۴تاجوغن وجود داره ک یکی ازجوغنا بزرگتره ۳تاش کوچیکترن کناراین جوغنام ی حفره ی قیف مانند وجود داره ک ازتخته سنگه ما اونحارو کارکردیم ولی نتونستیم بریم پایین چون همش تخته سنگه. نشونه ی دیگمم ی صلیبه ک وسطش ی سوراخ وجود داره صلیب ب صورت فرورفتگیه و جوغن ازپش ب صورت برامدگیه من این تخته سنگو از توباغ یکی ازدوستام پیداکردم ک نصف تخته سنگ هنوز توخاکه. نشونه ی بعدیمم ی لاکپشته ک کنار لاک پشت ی خوک ب صورت ایستادس و حدود ۱۰۰متری همین لاکپشت ی بالای کوه ی شیر ماده ب صپرت خوابیده ک وسط دستاش ی ی دیگ ماننده این شیر

پاسخ مدیر : ملت برای یه جوغن ز پرتی ، بیست متر جا را میکنند .شما در ناز و نعمتی ....اول سنگ خوک رو چک کن ببین جایی ملات کمرنگ داره یا نه بعد برو سراغ شیر ...مایوس شدی عکسهای انها را بفرست

ارسال نظر

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: