سرزمین پارس و گنج پارسی
آموزش علایم و جوغن ، قبور گبر ، کارشناسی سنگ نگاره ها ، گنج ، زیرخاکی و عتیقه
مطالب اخیر
منوی کاربری

نظرسنجی
چه مطالبی مورد پسند شماست؟
مطالب مربوط به کارشناسی جوغنها و دفینه
مطالب علمی پیرامون آریاییان و آیین باستان
انتقال تجربیات کاوشگران در دفینه یابی

+ مشاهده نتایج
مدیران سایت

تبلیغات

قابل توجه دوستان و میهمانان

کاربران گرامی ، استفاده از دستگاه فلزیاب بدون مجوز ، جرم تلقی میشود . این سایت ماهیت آموزشی داشته و فقط مشاوره برای حفظ و عدم تخریب آثار باستانی ، ارایه می دهد . برای دریافت کارشناسی تصویر ، از طریق انجمن اقدام کنید .

آخرین ارسال های تالار گفتمان


تفسیر و کارشناسی سنگ نگاره مثلث به همراه جوغن

تصویر ارسالی از ایلماز 

دفینه یابان

این منطقه ، یک تپه باستانی مقدس و یا کوهی مقدس میباشد . ایلماز عزیز اگر از آن فردی که برای شما عکس ارسال کرده خبری گرفتید ، حتما توصیه کنید به هیچ وجه نشانه ها و علایم منطقه و حتی چیدمان سنگها را  تغییر ندهند . منطقه مذکور دارای ارزش زیادی از منظر تاریخ باستانی است . در تصاویر ارسالی نمادهای بسیاری بکار رفته  و دارای ارزش بسیار هست . اکثر سنگها دارای نماد هستند و اگر فرسایش ، اجازه می داد نمادهایی را شاهد بودیم که تاکنون دیده نشده است .

نماد مثلث که دارای اضلاع برابر میباشد یکی از نمادهای رایج در کشورمان میباشد و به وجود قبر یا قبوری از خانواده ای خاص اشاره دارد یعنی قبور مربوط به کشاورزان نیست .

این نماد مثلث که در داخل خود نمادی از دنیای رفتگان را دارد ، اشاره به راس مثلث میکند و در راس مثلث سه الی چهار قدم به جلو حرکت شود با جوغن هایی در سمت چپمان روبرو می شویم که برای مراسم های مذهبی حک شده و سه جوغن کوچک در کنار یکدیگر است و اشاره به سه قبر در این مقبره دارد . در کنار مثلث اصلی ، مثلثی وارونه حک شده که بیانگر  وجود قبر یک خانم میباشد که با احتساب اینکه هر سه  جوغن در کنار هم و نزدیک یکدیگرند اینطور برداشت میشود که قبر فردی بلند پایه به همراه همسر و فرزندش میباشد . قبلا هم بیان شده بود که نماد مثلث ، حدود یک خانواده را نشان میدهد . در کنار دو مثلث حکاکی شده ، مربع یا مستطیلی نیز کار شده که وجود یک اتاقک را در این مکان مسجل می کند یعنی قبر و یا قبور در کنار هم نیست بلکه مقبره ای است که در اتاقک آن فرد اصلی و در ورودی و یا کنار فرد اصلی ، دو نفر دیگر آرمیده اند . در محلی که با مستطیل بزرگ خط کشیده شده ، در عمق کمتر از یک متری با دربی روبرو خواهیم شد که به صورت شیب متمایل به چپ قرار دارد و به احتمال بسیار زیاد قبر یکی از سه نفر مدفون شده در همان ورودی قرار دارد به این صورت که بعد از برداشتن سنگ یا سنگهای روی سر جسد ، در کنار صورت وی دربی نمایان خواهد بود که به داخل مقبره هدایت می شود .

تاکید میکنم چیدمان منطقه را دستکاری نکنید .لینک ثابت

موضوع : نشانه های گنج و دفینه / شناخت علایم و کارشناسی جوغنها
نظرات برای این مطلب

K1 | جمعه 20 شهریور 1394 ساعت 19:56
به نظرم اینجا نمادهای دیگه هم هست . سنگها مشکوکند . اون عکس قبلی ایلماز همینجوری بود نمادهای دیگه هم داشت
K1 | جمعه 20 شهریور 1394 ساعت 20:00
به نظرم چند تا علامت دیگر هم داره . سنگ قبلی ایلماز مثل این پر نماد بود . حالا اینجا کجای کشوره ؟
محمد | چهارشنبه 27 مرداد 1395 ساعت 12:17
سلام تلگرام دارین چندتاعکس دارم راهنمایم کنید


پاسخ مدیر : خیر

ارسال نظر

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: