سرزمین پارس و گنج پارسی
آموزش علایم و جوغن ، قبور گبر ، کارشناسی سنگ نگاره ها ، گنج ، زیرخاکی و عتیقه
مطالب اخیر
منوی کاربری

نظرسنجی
چه مطالبی مورد پسند شماست؟
مطالب مربوط به کارشناسی جوغنها و دفینه
مطالب علمی پیرامون آریاییان و آیین باستان
انتقال تجربیات کاوشگران در دفینه یابی

+ مشاهده نتایج
مدیران سایت

تبلیغات

قابل توجه دوستان و میهمانان

کاربران گرامی ، استفاده از دستگاه فلزیاب بدون مجوز ، جرم تلقی میشود . این سایت ماهیت آموزشی داشته و فقط مشاوره برای حفظ و عدم تخریب آثار باستانی ، ارایه می دهد . برای دریافت کارشناسی تصویر ، از طریق انجمن اقدام کنید .

آخرین ارسال های تالار گفتمان


وجود سر نیزه و یا تبر سنگی در برخی قبور

سئوال جواد : در زمین کشاورزی مشغول شخم زدن بودیم به یک تکه سنگ خیلی صاف برخورد کردم .حفر کردم . کل اون منطقه رو زیر و رو کردم فقط یه قبر با شمشیر که جنسش یه جوریه و یک تکه سنگ جهت نما ( پیکان ) که صیقلی شده بود داخلش بود به طرف غرب بود . کل منطقه رو تست کردم .امکان داره سنگ پیکان نقشه گنج باشه و من رو به یه جای دیگه هدایت کنه ؟ قبرو با احترام مثل اولش بستم . 

این عکس جنبه تزیینی دارد و ارسالی از دوست دیگری است .

جواد عزیز ، شمشیری که فرمودید به احتمال زیاد هفت جوش هست و آن سنگی که فرمودید ، سنگ سرنیزه است که متعلق به اجداد مرده  است و گاها پانصد تا هزار سال قبلتر از مرگ فرد مدفون ، ساخته و مورد استفاده بوده و نسل به نسل به او رسیده  و جنبه اعتقادی مذهبی دارد . این نوع قبور فقط در نیمه شمالی و غربی کشور وجود دارد ( حداقل بنده نه دیدم و نه شنیدم که در جاهای دیگر باشد ) و معمولا آخرین بازمانده یک خانواده اگر میمرد تبر و یا سرنیزه ای که از اجدادشان رسیده را با او دفن می کردند ( اکثرا تبر بدون دسته وجود دارد ) در غیر اینصورت به نسل بعدی میدادند . دو دیدگاه در مورد این قبور وجود دارد . اول آنکه این افراد با دفن یادگار پدرانشان ، از حمایت و پشتیبانی اجدادشان در دنیای دیگر بهره ببرند و دوم آنکه حدود قبر یک خانواده را نشان میدهد که یعنی فقط تا اینجا قبرهای خانواده فلانی ادامه دارد . حداقل قدمت این سنگ سرنیزه ، قرن نهم یا هشتم قبل از میلاد است یعنی نزدیک به سه هزار سال قبل . توصیه میکنم آن سنگ سرنیزه را به گونه ای که به شما و زمینتان آسیبی نرسد به میراث بدهید 

نخیر نقشه گنج نیست و فرد یک سرباز معمولی بوده که در درگیری ( احتمال زیاد ) کشته شده است و همانجا دفن شده .

 لینک ثابت

موضوع : نشانه های گنج و دفینه / شناخت علایم و کارشناسی جوغنها
نظرات برای این مطلب

هیچ نظری برای این مطلب وجود ندارد ! اولین نفر باشید ...

ارسال نظر

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: